Ambasadorzy UKS

Kamil Radomski

Pan Kamil jest Psychologiem Sportowym, współzałożycielem Stowarzyszenia Pozytywnie–Aktywni i członkiem Fundacji Sportu Pozytywnego. Członkiem Association of Applied Sport Psychology (AASP), jak również Absolwentem psychologii społecznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Ukończył Szkołę Trenerów Moderator przygotowującą do prowadzenia szkoleń. Jest wykładowcą Studiów Podyplomowych Psychologia w Sporcie Pozytywnym - Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Realizuje warsztaty oraz konsultacje indywidualne dla trenerów, rodziców, nauczycieli zgodnie z filozofią sportu pozytywnego. Jest instruktorem snowboardu i amatorsko uprawia triathlon.

Pamiętajmy - wiedza psychologiczna powinna stanowić integralną cześć systemu przygotowania zawodników piłki nożnej. Nowoczesna piłka wymaga od zawodnika oprócz bardzo dobrego przygotowania ogólnego, wysokiego poziomu techniki i taktyki odpowiednio rozwiniętej aktywności myślenia, szybkiej orientacji w ciągle zmieniających się sytuacjach boiskowych.

Pan Kamil jako ambasador będzie wspierał Uczniowski Klub Sportowy ”SOKÓŁ”, uczestnicząc (w miarę swoich możliwości czasowych) i wspierając wydarzenia z życia Klubu oraz promując w Polsce nasz Uczniowski Klub.

Tomasz Foszmańczyk

Pan Tomasz jest wychowankiem klubu MOSM Bytom, a w chwili obecnej zawodnikiem I-ligowego GKS-u Katowice, gdzie gra na pozycji pomocnika z numerem na koszulce 10. Karierę seniorską rozpoczął w roku 2003 reprezentując barwy Ruchu Chorzów w którym to rozegrał 36 meczy. Następnie swoją karierę kontynuował w takich klubach jak: Raków Częstochowa, Ruch Radzionków, Warta Poznań. W roku 2012 trafił do zespołu Ekstraklasy Korony Kielce, w której to grał jeden sezon, by przejść do drużyny Termalica Bruk-Bet Nieciecza, gdzie reprezentując jej barwy walnie przyczynił się do awansu drużyny do Ekstraklasy.

Pan Tomasz Foszmańczyk jest wzorem piłkarza godnym do naśladowania. Jego pracowitość, skromność, wytrwałość oraz ambicja są żywym przykładem dla naszych młodych zawodników jak dzięki ciężkiej pracy na treningach można osiągać zaplanowane cele. Teraz z pomocą Pana Tomasza jako ambasadora UKS ”Sokół” droga do sukcesu z pewnością stanie się prostsza. Pan Tomasz jako ambasador będzie wspierał Uczniowski Klub Sportowy ”SOKÓŁ”, uczestnicząc (w miarę swoich możliwości czasowych) i wspierając wydarzenia z życia Klubu oraz promując w Polsce nasz Uczniowski Klub.

Mateusz Prus

Pan Mateusz jest wychowankiem klubu AMSPN Hetman Zamość, a w chwili obecnej zawodnikiem III-ligowego Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, gdzie gra na pozycji bramkarza. Z Hetmana Zamość w 2005 roku trafia do Amiki Wronki gdzie po dwóch latach gry wraca do rodzinnego miasta i podpisuje ponownie kontrakt z drużyną Hetmana Zamość. Klub opuszcza w przerwie zimowej sezonu 2009/10, by przenieść się do Zagłębia Sosnowiec. Ale już latem 2010 roku otrzymuje propozycję gry w Holandii i podpisuje umowę z Rodą JC Kerkrade. W Eredivisie debiutuje w lutym 2011 roku podczas spotkania z Heraclesem Alemlo. Po zakończeniu sezonu 2013/14 opuszcza Holandię i podpisuje kontrakt z Ruchem Chorzów a następnie z Chrobrym Głogów. W kadrach młodzieżowych Reprezentacji Polski Pan Mateusz rozegrał około 30 spotkań.

Pan Mateusz czynnie uczestniczy w wielu akcjach charytatywnych. Jest jednym z dawców fundacji Dawcy Uśmiechu, w której są inicjowane akcje nie tylko na rzecz indywidualnych osób czy instytucji, ale również inicjatywy mające zaszczepić wśród młodych właściwe wzorce moralne i ideologiczne.

Pan Mateusz jest wzorem piłkarza godnym do naśladowania. Jego pracowitość, skromność, wytrwałość, ambicja oraz niesienie pomocy innym są żywym przykładem dla naszych młodych zawodników jak dzięki ciężkiej pracy na treningach można osiągać zaplanowane cele i nie tylko ten cel sportowy jest tutaj najważniejszy.

Pan Mateusz jako ambasador będzie wspierał Uczniowski Klub Sportowy ”SOKÓŁ”, uczestnicząc (w miarę swoich możliwości czasowych) i wspierając wydarzenia z życia Klubu oraz promując w Polsce nasz Uczniowski Klub.